Prireditev ob Prešernovem dnevu

V sredo, 7. 2. 2024 smo na Podružnični šoli Dolenja Nemška vas slovenski kulturni praznik počastili s prireditvijo. Na njej smo se spomnili našega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Skozi prireditev, na kateri so nastopali učenci naše šole, smo spoznali, da kultura in kulturni praznik pomenita veliko več kot samo branje Prešernovih pesmi. Kultura so pesmi, ki jih pojemo, so knjige, bonton, spoštovanje domovine, predstave, poslušanje glasbe, plesi, stisk roke, prijazne besede, lepo vedenje, prijazen pogled.

Nastopajoči so prepevali o Sloveniji in prijateljstvu, zaplesali ljudski ples Ob bistrem potoku je mlin, dramatizirali Povodnega moža ter deklamirali o kulturi. Prijetno vzdušje so pričarale tudi inštrumentalne točke.

Kulturni program sta povezovali Katarina Đurđević in Eva Virc. Ob koncu prireditve je zbrane nagovorila tudi vršilka dolžnosti ravnatelja Ana Kastigar in vsem zaželela prijeten kulturni praznik.

B. Kajič in S. Mežan