Tekmovanje v programu Varno na kolesu

Program Varno na kolesu že 10. leto organizira družba Butan plin d.d. V četrtek, 26. 5. 2022 se je v ljubljanskem Koloseju odvijala zaključna prireditev in razglasitev zmagovalcev tekmovanja. Na prireditvi sta bila slavnostna govornika veleposlanik Kraljevine Nizozemske Johan Verboom in Eelco Arnoud Geert de Graaf, generalni direktor družbe Butan plin d.d. Nagovorili so nas tudi predstavniki partnerskih podjetij, glasbeno vzdušje je pričarala skupina Bepop, raven adrenalina pa je dvignila skupina Flow ramps in prikazala dih jemajoče skoke s kolesom.

V letošnjem programu je sodelovalo kar 140 slovenskih šol. Šole so se prijavile na razpisa A in B.

Naša šola je tekmovala znotraj razpisa A. Učenci 5. razreda so pripravili dve nalogi, eno z naslovom Čelada je kul, drugo z naslovom Kolo in trajnostna mobilnost. Z obema nalogama so se uvrstili na izjemno 3. mesto. Družba Butan plin d.d. nam je za odlično uvrstitev podarila cestno kolo, učenci pa so prejeli kolesarske čelade in majice.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim.