Evropski teden mobilnosti 2021

Danes, 22. 9. 2021 smo imeli na naši šoli zelo zanimiv in izjemno poučen dan. Obiskali so nas moderatorji Zavoda Varna pot in nam v sklopu Evropskega tedna mobilnosti 2021 s sodelovanjem Občine Trebnje z različnimi delavnicami prikazali prometna pravila in prometne znake ter nas skozi igro opozorili na pomembnost ustreznega obnašanja v prometu.

Pripravili so poligon Park varne mobilnosti, ki je bil izveden v sklopu aktivnosti »Aktivno v vrtec ali šolo«, ki se izvaja v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in je financirana s strani Ministrstva za okolje in prostor v okviru sredstev Sklada za podnebne spremembe (posredniški organ je Ministrstvo za infrastrukturo).

Učenci so svoje dosedanje znanje in spretnosti uporabili na prometnem poligonu, spoznali in poglobili so svoje znanje o opremi prometno varnega kolesa ter spregovorili o pomembnosti kolesarske čelade. Preizkusili so se v uporabi varnostnega pasu, v poznavanju prometnih znakov in tekmovali v igri Prometni activity.