Sprejem prvošolcev v skupnost učencev OŠ Trebnje

V četrtek, 10. oktobra 2024 so se prvošolci OŠ Trebnje, PŠ Dolenja Nemška vas, PŠ Dobrnič in PŠ Šentlovrenc zbrali v telovadnici šole v Dolenji Nemški vasi, kjer so izrekli slovesno obljubo za vstop v skupnost učencev. Kulturni program je vodila petošolka Mija Miklič, pridružili pa so se ji člani dramskega krožka iz PŠ Dobrnič pod mentorstvom učiteljice Klavdije Livk s predstavo Sovica Oka.

Prvošolce sta nagovorili ravnateljica Ana Kastigar in predsednica skupnosti učencev OŠ Trebnje devetošolka Daša Zupančič, ki sta še posebej poudarili vrednote pomembne za razvoj dobrega učenca. Te vrednote so znanje, delavnost, sodelovanje, odgovornost, vztrajnost, radovednost, zabavo, ustvarjalnost in prijateljstvo.

Prvošolcem želimo, da verjamejo vase, upajo sanjati in nikoli ne obupajo. Pri tem pa naj bodo odgovorni, strpni, spoštljivi ter ustvarjalni.