1. šolski dan za učence prvošolce

Prvega septembra je skozi vrata učenosti razširjene in moderno urejene šole v Dolenji Nemški vas vstopilo 114 prvošolcev in prvošolk. Otroci so se s svojimi starši najprej zbrali v šolski telovadnici in si ogledali zabavno predstavo Čebelici Tinka in Tonka. Ob predstavi so zaplesali, prikazali svoje cirkuške sposobnosti in uživali ob velikih milnih mehurčkih. Zbrane je nagovoril ravnatelj OŠ Trebnje Rado Kostrevc, nato pa je prvošolcem in njihovim staršem nekaj vzpodbudnih besed namenila tudi županja Mateja Povhe. Prvošolci so si ogledali svoje razrede, kjer so prejeli knjige z naslovom Čudoviti vrt, ki jih jim je podarila Občina Trebnje  in veselih obrazov odkorakali domov.

Vsem skupaj želimo, da bi se v PŠ Dolenja Nemška vas dobro počutili, se naučili veliko novega in stkali trajna prijateljstva ter pogumno stopali novim izzivom naproti.