1. šolski dan

Šolski prag naše podružnice je letos prvič prestopilo 25 prvošolcev. V šolo so prišli skupaj s svojimi starši. Zbrali so se v telovadnici, kjer sta jih najprej pozdravila ravnatelj Rado Kostrevc in Janko Zakrajšek, predsednik Občine Trebnje. Nato so si ogledali dramsko predstavo z naslovom Pod medvedovim dežnikom, ki so jo pripravili člani KTD Dobrnič. Prvošolci so uživali v predstavi, ki je govorila o pomenu sodelovanja in medsebojne pomoči. Po ogledu predstave so odšli na ogled šolskih prostorov. V učilnici so se predstavili drug drugemu in se posladkali s sladoledom. V spomin na prvi šolski dan so dobili knjigo Sto ugank, ki jo je podarila Občina Trebnje. Z novimi vtisi in z nasmehom so se vrnili v objem svojih staršev. Želimo jim prijetno počutje v šoli.