Obvestilo o nadaljnjih preventivnih ukrepih ob izrednih razmerah

Na osnovi spremljanja javnih objav Vlade Republike Slovenije v zvezi z morebitnim širjenjem nevarnega nalezljivega virusa v Sloveniji vas obveščam, da obstaja velika verjetnost, da bo pristojno ministrstvo v nadaljevanju začasno zaprlo šole. V primeru takšnih izrednih ukrepov, ki bi vključevali tudi odpoved pouka in zaprtje šole, vam pošiljamo nekaj informacij o poteku dejavnosti, s katerimi se bomo skupaj z vami skušali čim lažje prilagodili omenjeni situaciji. Del dejavnosti za učence bomo organizirali preko spletne platforme OŠ Trebnje, zato vas prosimo, da preverite vse vaše elektronske povezave, preko katerih dostopate do informacij, ki vam jih posredujemo (vaš e-naslov, e-prijava na govorilne ure – EGU). Prav tako preverite vaš dostop do elektronskih storitev pri učbenikih (Lili in Bine, Radovednih pet …) in nemudoma aktivirajte vklop e-storitev, če tega do sedaj še niste naredili. Obrnite se neposredno na izdajatelje učbenikov, ki so vam posredovali brezplačno aktivacijsko kodo, da vam jo pošljejo ponovno, če ste jo morebiti založili. Za večino predmetov se prosto dostopni interaktivni učbeniki ZRSŠ nahajajo na spletni strani https://eucbeniki.sio.si/. Za morebitno delo učencev na domu bomo pripravili ustrezno e-okolje na spletni strani šole, in sicer pod zavihkom IZREDNE RAZMERE. Še vedno pa vam bomo obvestila pošiljali preko aplikacije Lopolis, kot smo jih do sedaj. Prosimo, da v nadaljevanju spremljate naša obvestila, ki vam jih bomo pošiljali preko aplikacije Lopolis in jih objavljali tudi spletnih straneh OŠ Trebnje. Obvestila o ukrepih bodo na spletnih straneh objavljena tako kot do sedaj pod vsebino HITRE POVEZAVE in alinejo NEVARNE NALEZLJIVE BOLEZNI, obvestila o delu učencev na domu pa pod zavihkom IZREDNE RAZMERE. Za pomoč in sodelovanje se vam zahvaljujemo.

Lep pozdrav                                                               Ravnatelj  Rado Kostrevc